08-12-2015
Wystawa stała o historii Politechniki Krakowskiej

Od 3 grudnia 2015 r. w Muzeum Politechniki Krakowskiej można zwiedzać nową ekspozycję stałą pt. Politechnika Krakowska w Perspektywie Historycznej. Na wystawie w dużym skrócie przedstawiono najważniejsze wydarzenia z historii Uczelni. Obejmują one okres od powstania Politechniki Krakowskiej w roku 1945 jako Wydziały Inżynieryjne ówczesnej Akademii Górniczej, poprzez kadencje kolejnych Rektorów PK do roku 1990.  Okres obejmujący lata 1990 – 2015 ilustrowany jest fotografiami pokazującymi współczesny wygląd uczelni. Na wystawie można zobaczyć portrety wszystkich dotychczasowych Rektorów PK  są one kopiami oryginałów zdobiących Salę Senacką PK.  W gablotach umieszczono przedmioty i dokumenty dotyczące wydarzeń przedstawionych na planszach. Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum.