12-12-2017
Zakończenie Roku T. Kościuszki na Politechnice Krakowskiej

W związku z zakończeniem obchodów Roku Tadeusza Kościuszki na Politechnice Krakowskiej 25 października 2017 o godz. 10.30 w Muzeum PK  odbyło się uroczyste odsłonięcie kopii dokumentów nominacyjnych Tadeusza Kościuszki. Dokumenty nominacyjne Kongresu USA i Króla Stanisława Augusta  pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Uroczystego odsłonięcia w obecności Senatu PK dokonał JMR Politechniki Krakowskiej Prof. dr hab. inż. Jan Kazior. Podczas uroczystości Orkiestra Staromiejska pod dyrekcją Wiesława Olejniczaka wykonała kompozycje muzyczne, których autorstwo przypisywane jest Tadeuszowi Kościuszce. Zapraszamy do obejrzenia dokumentów nominacyjnych związanych z  życiem patrona naszej uczelni.